Inspiracje #4 Kreatywne rozwiązania

W czwartym odcinku inspiracji przedstawiam użyteczne rozwiązania, które poprawią funkcjonalność naszego domu. Pomogą one m.in. rozwiązać problem braku miejsca na szafy i książki, niskich ścian kolankowych oraz stworzyć miejsce do romantycznych spotkań.

Dodatkowe, wysuwane z blatu, gniazdka elektryczne w kuchni lub łazience zawsze się przydadzą. Zwłaszcza, gdy używamy wielu urządzeń elektrycznych jednocześnie.

Gniazdka można umieścić również w szufladzie, dzięki czemu blat może stanowić niczym niezakłóconą płaszczyznę.

Klucze najlepiej chować poza wzrokiem odwiedzających nas osób. Dlatego wieszak na nie schowany za obrazem może być dobrym rozwiązaniem.

Proces zbierania i wyrzucania odpadków można znacznie uprościć. Wystarczy, że nad kubłem będziemy mieli wysuwaną deskę do krojenia z… dziurą.

Pojemniki z niepotrzebnymi lub rzadko używanymi rzeczami można przetrzymywać nie tylko na szafach, ale również na… suficie.

Gdy mamy w domu kilkuletnie dzieci możemy ułatwić mu samodzielne korzystanie z umywalki poprzez zamontowanie przed nią chowanego schodka.

Gdzie schować rzeczy osobiste, gdy nasze mieszkanie lub dom ma małą powierzchnię? Pod łóżkiem.


Malowniczy krajobraz widoczny z naszych okien możemy podziwiać siedząc wygodnie na parapecie. Możemy na nim również spędzić romantyczny wieczór z lampką wina.

Niska ściana kolankowa nie oznacza problemu z umeblowaniem pokojów. Można ją zabudować szafą…

…lub łóżkiem.

Ścianki przesuwne pomogą nam dowolnie wydzielać pomieszczenia w razie, gdy zachodzi taka potrzeba lub chcemy coś ukryć przed gośćmi.

W sytuacji, gdy kochamy czytać książki i nie mamy ich, gdzie trzymać, przyda nam się podwójna biblioteczka.

1 myśl na “Inspiracje #4 Kreatywne rozwiązania

  1. Świetne pomysły, gniazdka w szufladach na pewno rozwiązałyby sprawę w łazience…
    Pomyślę o tym przy remoncie 😉
    Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.